![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
Λίστα αντικειμένων
Α.Π. 2170/18-12-17
ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
Η παραμονή του τμήματος Τεχνολογίας Ήχου και Μουσικών Οργάνων του ΤΕΙ Ιονίων Νήσων στο Ληξούρι θεωρείται αυτονόητη.
Επίσης η οποιαδήποτε αναβάθμιση του, μέσω της ενδεχόμενης ενοποίησής του με το Ιόνιο Πανεπιστήμιο, πρέπει να γίνει με γνώμονα την μη διατάραξή της λειτουργίας, του τμήματος, αντιθέτως να την ενισχύσει.
Ερωτάσθε:
1. Η ενοποίηση του τμήματος Τεχνολογίας Ήχου και Μουσικών Οργάνων του ΤΕΙ Ιονίων Νήσων στο Ληξούρι και η οποιαδήποτε αναβάθμιση του δεν μπορεί να θέσει εν αμφιβόλω την παραμονή του στο Ληξούρι;
Ο ερωτών βουλευτής
Νίκος Ι. Νικολόπουλος
Πρόεδρος Χριστιανοδημοκρατικού Κόμματος Ελλάδος
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
Αρχική Σελίδα | Login | Sitemap | Επικοινωνία |