![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
Λίστα αντικειμένων
«Ούτε αφομοίωση, ούτε προσχώρηση. Ειλικρινής ένωση δυνάμεων, στην οποία περιμένω και άλλους», με αυτή την φράση απάντησε ο Νίκος Νικολόπουλος σε ερώτηση δημοσιογράφου για την συμπόρευση με τους Β. Πολύδωρα και Χρ. ΖώηΑπ ό την πρώτη στιγμή της δημιουργίας του Χριστιανοδημοκρατικού Κόμματος, διακήρυξα την ανάγκη συσπείρωσης των αντιμνημονιακών δημοκρατικών δυνάμεων, ακόμα και εάν ξεκινούν από διαφορετικές αφετηρίες. Αυτό θέλει και ο λαός. Να δει τους πολιτικούς που δεν υποτάχθηκαν ή που αντιλήφθηκαν την δρομολογούμενη καταστροφή να μάχονται ενωμένοι με το κτήνος. Και όχι μοναχικοί καβαλάρηδες, που ο καθένας θα νομίζει ότι μπορεί να γίνει αρχηγός ή ότι μόνος του κρατάει όλη την σοφία του κόσμου.
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
Αρχική Σελίδα | Login | Sitemap | Επικοινωνία |