![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
Λίστα αντικειμένων
Σε συγκέντρωση νέων του Χριστιανοδημοκρατικού Κόμματος Ελλάδος και όχι μόνο μίλησε η υποψήφια Ευρωβουλευτής με την «ΕΝΩΣΗ για την Πατρίδα και τον Λαό» Αναστασία Μανωλοπούλου – Νικολόπουλου.
«Τα μηνύματα από την κάλπη των Ευρωεκλογών στις 25 Μαΐου έχουν πολλούς αποδέκτες και για αυτό πρέπει να είναι πολύ ηχηρά ξεκινώντας από τα ευρύτερα αυτά προς την Ε.Ε..
Πιστεύω ότι το δίλημμα των εκλογών είναι: Θα συνεχίσει η Ευρώπη στην πορεία που της έχουν χαράξει ή θ αλλάξει ρότα υπό την πίεση των λαών της.
Η Ένωση έχει απολέσει την όποια σύνδεση είχε με τους πολίτες της, παντού στην Ευρώπη όχι μόνο στις πληττόμενες από την κρίση χώρες. Αυτή εκφράζεται με δύο τρόπους: την μαζική αποχή και την ενίσχυση του ακροδεξιού αντιευρωπαισμού, φαινόμενα -που προεξοφλείται- θα κυριαρχήσουν στις 25 Μαΐου.
Γιατί όμως εμείς πρέπει να ενισχύσουμε την αποχή, βοηθώντας τελικά αυτούς που την επιδιώκουν; Και ξέρουμε όλοι καλά ποιοι είναι και γιατί.
Εμείς στις 25 Μαΐου πρέπει να είμαστε εκεί. Γιατί στην Ευρώπη παίρνονται πια οι αποφάσεις για την ζωή μας.
Εμείς όμως πρέπει να τους «ξεκουφάνουμε» με την ψήφο μας και να τους κάνουμε να ακούσουν αυτά που τόσο καιρό να βροντοφωνάξουμε σε ώτα μη ακουόντων : «Δεν πάει άλλο. Ως εδώ και μη παρέκει!!».
Και μην ανησυχεί κανένας σας και η Κυβέρνηση Σαμαρά αλλά και οι Ευρωπαίοι εταίροι μας αυτή την φορά θα μας ακούσουν».
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
Αρχική Σελίδα | Login | Sitemap | Επικοινωνία |